Preskočiť na [navigáciu], [Filter], [obsah]
Práve sa nachádzate » Lokalita a okolie

ZRUBOVÝ HÁJ - Nová Lesná

Luxusné kanadské zruby v plnej výbave s pozemkom v podtatranskej dedinke Nová Lesná

Zrubový Háj  - Nová Lesná je jedinečným developerským projektom v lone Vysokých Tatier.

Štrnásť zrubov postavených a zariadených na kľúč podĺa požiadaviek klientov s priamym výhľadom na Tatry.


Splnený sen o bývaní v objatí prírody a stabilná investícia v jednom.

ZRUBOVÝ HÁJ - Nová Lesná

Lokalita a okolie

Obec NOVÁ LESNÁ

 

 

 Obec leží na styku Popradskej kotliny a juhovýchodného úpätia Vysokých Tatier. Časť chotára je súčasťou rezervácie TANAP. Rozloha obce je 416 ha. 
Obec založili v roku 1315 Berzeviczyovci pod názvom Villa Menhardi.  

    Nakoľko obec Nová Lesná má z hľadiska cestovného ruchu ideálnu polohu v podhorí Vysokých Tatier, v blízkosti mesta Poprad a cca 10 km od medzinárodného letiska je turisticky zaujímavá. Obec ponúka turistom takmer 1500 lôžok v rodinných domoch, penziónoch a cestovných kanceláriách, ktoré zabezpečujú propagáciu a výlety za krásami Vysokých Tatier a pamätihodnosťami Spiša.

    V rámci propagácie športu a zdravia obec organizuje každoročné preteky v behu do kopca "Memoriál Jána Stilla" s medzinárodnou účasťou na trase Nová Lesná - stredisko Hrebienok v dĺžke 9570 m a s prevýšením 533 m.

 Okolie


Poprad ako centrum severného Slovenska predstavuje  najdôležitejší uzol leteckej, osobnej a železničnej prepravy spájajúci východ a západ Slovenska. Jeho potenciál naberať na význame neustále rastie. Dokončovanie severnej vetvy diaľnice Bratislava - Žilina - Poprad - Prešov - Košice je garanciou, že lokalita nestratí na atraktivite pre business kruhy ani bežných obyvateľov zaujímajúcich sa o bývanie v tejto časti Slovenska obklopenej prírodou. 

 

Šport a rekreácia Najkvalitnejšie lyžiarske vleky a prvotriedne služby na svetovej úrovni za skvelé ceny. Dostupnosť neďalekého golfového ihriska, najluxusnejších hotelov, lyžiarskych stredísk pre úplných začiatočníkov aj pokročilých,  turistické  chodníky v panenskej horskej prírode, luxusný vodný svet AquaCity Poprad a mnohé ďalšie.


 

 

Fotografie